Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Nieodpłatna pomoc prawna

Informacja dotycząca Nieodpłatnych Porad Prawnych i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

Rejestracja na wizytę nieodpłatnej porady prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego - 77 408 50 94 od poniedziałku do środy w godz. 09:00-11:00.

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z wirusem COVID – 19  informujemy, że od 14.12.2021r. do odwołania zmienia się sposób udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Nyskim, w ten sposób, że jeden dzień tygodnia w poszczególnych punktach będzie przeznaczony na dyżur stacjonarny , natomiast w pozostałe dni nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone będą za pomocą środków porozumiewania się na odległość – telefonicznie ( tzw. teleporady) oraz poza lokalami punktów.

O przywróceniu normalnej pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poinformujemy na stronie Starostwa Powiatowego w Nysie oraz Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa.

Informujemy, że po udzieleniu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim istnieje możliwość przekazania anonimowej opinii o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim i przesłania jej na adres poczty elektronicznej bok@powiat.nysa.pl lub listownie na adres Starostwa Powiatowego w Nysie, Wydział Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej ul. Piastowska 33, 48-300 Nysa.

Jednocześnie Powiat Nyski informuje, że jest także możliwość zarezerwowania terminu nieodpłatnej porady prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji samodzielnie, poprzez publiczną stronę internetową : np.ms.gov.pl

Więcej informacji na stronie – darmowapomocprawna.ms.gov.pl

 

POZOSTAŁE INFORMACJE

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Łambinowicach  przy  ul. Tadeusza Zawadzkiego 29.

Harmonogram działania punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego:

Środa  i  Piątek   -  w godzinach  12ºº - 16ºº

Punkt  prowadzony jest przez  Fundację Młodzi Ludziom z Łodzi, ul. Henryka Sienkiewicza 85/87 lok. 12.04.A.

W tym punkcie udzielane nieodpłatne poradnictwo obywatelskie  jest świadczone  przez doradców obywatelskich.

W  punkcie nieodpłatna mediacja, o której mowa w art. 8 ust. 12 pkt 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2021 r. poz.945), będzie świadczona w zależności od bieżącego zapotrzebowania na nią przez osoby uprawnione . Będą organizowane spotkania poświęcone nieodpłatnej mediacji w zakresie, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 4 ww. ustawy, w pozostałym zakresie art. 4a  ust. 1 ustawy nieodpłatną mediację będzie prowadzić osoba udzielająca nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

PDFLista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Nyskiego w 2024r.pdf (196,13KB)

ODTLista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Nyskiego w 2021r_ (003).odt (33,27KB)
ODTWykaz jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie Powiatu Nyskiego w 2021.odt (8,85KB)